Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
HAKEM KURSU SONUÇLANDI... PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Salı, 19 Ocak 2010 12:02

15 – 17 Ocak 2010 tarihleri arasında Erzurum’da düzenlenen Karate Hakem kursu yoğun ilgiyle bitirildi.

 

 

ERZURUMDA DÜZENLENEN KARATE HAKEM KURSU SONUÇLANDI

15 – 17 Ocak 2010 tarihleri arasında Erzurum’da düzenlenen Karate Hakem kursu yoğun ilgiyle bitirildi. Sivas, Iğdır, ve Erzincan da dahil olmak üzere 29 hakem adayının katılımıyla gerçekleştirildi. Hakem adaylarında aranan şartlardan en başta Siyah Kuşak 1. Dan olma zorunluluğu adaylarının sürekli çalışmak zorunda oldukları bir kursa sahne oldu. Adaylar spor geçmişlerinde yapmış oldukları maçlarla ve yeni kuralların eğitimlerinde verilmesiyle yoğun bir eğitime tabi tutuldular.

Eğitimler, Karate Federasyonu M.H.K üyesi Ahmet YURDAER ve Salih SÜER tarafından verildi. YURDAER, bu ilgi hem biz hem de federasyonumuzu gururlandırdı. Karatede 1. Siyah Kuşak 1. Dan’a sahip bu gençlerin gelecek adına çok başarılı olacaklarını umut ediyorum. ve Erzurum karatesinin Türkiye adına bir marka olacağına inanıyorum, dedi.

Ayrıca hakem adayları kursta aldıkları eğitimleri İl birinciliği yarışlarında uygulama şansı yakalamış oldular.

Karate il birinciliği 6 takımdan 130 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. her kategoriden sporcunun yarıştığı müsabakalar kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Aralarında pasinler halk eğitim merkezi sporcuları, Aziziye halk eğitim merkezi sporcuları, Aziziye koleji spor kulübü sporcuları, Gençlik spor kulübü sporcuları ve Çelebi spor kulübü sporcularının da bulunduğu yarışmacılar büyük şampiyonaları aratmayan maçlar çıkardılar. 

Son Güncelleme: Cuma, 23 Temmuz 2010 11:53
 
TwitterFacebook

Comments are now closed for this entry