Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
KARATE' NİN KALBİ ERZURUM' DA ATTI... PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Cumartesi, 17 Temmuz 2010 00:00

KARATENİN KALBİ ERZURUM’DA ATTI

7. Geleneksel Palandöken Kupası Karate Şampiyonası, 4 Ülke ve 32 İlin katılımı ile Erzurum Cemal Gürsel Spor Salonu’nda yapıldı. Müsabakaları Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’da izledi.

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Karate Federasyonu tarafından desteklenen 7. Uluslararası Palandöken Kupası Karate Şampiyonası müsabakaları Erzurum’da yapıladı.  Kata ve Kumite dallarında yapılan müsabakaları Türkiye’den 32 ilin sporcularının yanı sıra İran, Azerbeycan ve Ürdün katıldı. İki gün süren müsabakalarda toplam 501 sporcu tatemiye çıktı.   Yapılan müsabakaları Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk,  Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, İran, Azerbeycan ve Ürdün’ün Karate Federasyonu yetkilileri, Gençlik ve Spor İl Şube Müdürleri Hüdaverdi Uğur, Bülent Tilkidöğen ve Karate Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi ile çok sayıda davetli izledi. Palandöken’de kampta bulunan bayan karateciler ile bugün Palandöken’de başlaşacak olan erkekler kampına katılacak olan sporcularda kata ve kumite dallarında madalya mücadelesi verdiler.

Cumartesi günü yapılan açılış törenine Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk’te katıldı.  Törende konuşan Vali Öztürk, “Erzurum artık bir spor ve olimpiyat şehri olmuştur. Uluslararası Palandöken Karate Şampiyonasının yedincisini düzenlemekten de büyük bir mutluluk duyuyoruz. Katılan ülkeler ile ülkemizin çeşitli illerinden gelen tüm sporculara ve antrenörlerine başarılar diliyorum” dedi.

Vali Sebahattin Öztürk ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar ile diğer davetliler Cumartesi günü yapılan müsabakalarda dereceye giren karatecilere madalyalarını ve katılım belgelerini verdiler.

FEDERASYON BAŞKANI DELİHASAN’DA İZLEDİ

Bu arada Erzurum’da yapılan 7. Geleneksel Palandöken Kupası Karate Müsabakalarını Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’da izledi. Delihasan, katılan tüm sporculara ve antrenörlere başarı diledi. Delihasan, İran, Azerbaycan ve Ündün idarecilerine de şampiyonaya katıldıkları için teşekkür etti.

Karate Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi, Türk Karatesine hizmetlerinden dolayı Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’a plaket verdi.

Ayrıca turnuvaya sponsor olduklarından dolayı Gençlik ve Spor İl Şube Müdürü  Bülent Tilkidöğen tarafından Buhara Tıp Merkezi Müdürü  Yaşar Umaç ve Çaykur Bölge Müdürü Zeki Sarıavcı’ya plaket verildi.

KARATEYE ERZURUM DAMGASI

Camal Gürsel Spor Salonu’nda yapılan ve iki gün süren 7. Uluslar arası Palandöken Kupası  Karate Şampiyonasında Erzurum rüzgarı esti. Yıldızlar kategorisinde iller sıralamasında İstanbul birinci olurken, Kocaeli ikinci, Ankara ise üçüncü oldu. Ümitler kategorisinde takım sıralamasında birincilik kürsüsüne Erzurum çıkarken, Gaziantep İkinci, Bayburt üçüncü oldu.

21 Yaş Altında Erzurum takım halinde birinci olurken, Hatay ikinci Tunceli üçüncü oldu. Dereceye giren illerin kupalarını Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar ve diğer yetkililer verdi.

TÜRKİYE ŞAMPİYON

İki gün süren ve büyük çekişmelerde sahne olan karate müsabakalarında ülke sıralamasında Türkiye birinci olurken, İran ikinci, Azerbaycan ise üçüncü sırada yer aldı. Renkli geçen kupa töreninin ardından şampiyon olan Türkiye’de büyük bir sevinç yaşandı.

Karate Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi, geleneksel olarak 7’incisi gerçekleştirilen Uluslararası Palandöken Karate Kupası müsabakalarının  çok zorlu ve çekişmeli geçtiğini belirterek, sporcu katılımının bir hayli fazla olmasından büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar ise Erzurum’da bir kez daha büyük bir organizasyonu başarı ile tamamlamanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirterek, “Açılışımızı Sayın Valimiz Sebahattin Öztürk onurlandırmıştır. Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, İranlı, Azerbeycanlı ve Ürdünlü yöneticilere teşekkür ediyoruz, iki gün boyunca müsabakalarımızı onurlandırmışlardır. Ayrıca sportmence mücadele eden tüm karatecileri ve antrenörlerini kutluyorum” dedi.

Müsabakalarda Şu Ana Kadar Alınan Sonuçlar ve İstatistikler...

Müsabakalardan Görüntüler

Not: Resimleri Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız...

Son Güncelleme: Pazartesi, 05 Aralık 2011 14:09
 
TwitterFacebook

Yorumlar

 
# tebrikcihat 18-07-2010 20:05
Bu yıl 7.si düzenlenen palandöken karate turnuvasında başta hocaları Ahmet Çelebi olmak üzere emeği geçen herkesi ve ayrıca derece yapan tüm sporcuları kutlar,destekle rini doğuya çevirip yaz kampının burda yapılmasını destekleyen karate federasyonu başkanına teşekkür ederim.
 

Comments are now closed for this entry