Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
KARATE DE AYDAN VE NECATİDEN 2 ALTIN PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Cuma, 23 Temmuz 2010 12:07

Karadeniz ve Hazar Denizi Ülkeleri Karate Şampiyonasında Erzurum Çelebispor’dan Aydan Akbulut ve Necati Pınarbaşı şampiyon oldu.

 Erzurum Karatede yükselmeye devam ediyor. Çelebispor’dan Aydan Akbulut bayanlarda Necati Pınarbaşı’da erkeklerde şampiyon oldu. 17-18 Temmuz tarihlerinde Artvin Arhavi’de yapılan Karadeniz ve Hazar Denizi Ülkeleri Karate Şampiyonası’nda Çelebispor’dan Aydan Akbulut 55 kiloda, Necati Pınarbaşı ise 75 kiloda tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldular. İki karatecinin kumite müsabakalarında şampiyon olması karate ve Erzurum’da spor camiasında büyük bir sevinç yaşattı.

Erzurumlu karateci Necati Pınarbaşı, Karate Dünya Şampiyonası için milli takıma çağrıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, iki sporcunun Karadeniz ve Hazar Denizi Ülkeleri Karate Şampiyonasında birinci olarak altın madalya kazanmaları nedeniyle kutladı. Çintimar, “Her geçen gün başka bir spor dalında büyük derecelere imza atıyoruz, buda bizi hem gururlandırıyor,hemde daha çok çalışmaya teşvik ediyor” dedi.

Karate Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi’de Aydan Akbulut ile Necati Pınarbaşı’nın Karadeniz ve Hazar Denizi Ülkeleri Karate Şampiyonasında altın madalya kazanmalarının Erzurum için bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, iki sporcusunu tebrik etti ve bundan sonra kendilerinden büyük başarılar beklediğini söyledi.

Son Güncelleme: Pazartesi, 05 Aralık 2011 14:09
 
TwitterFacebook

Comments are now closed for this entry