Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
KARATE'YE İLGİ ÇIĞ GİBİ ARTIYOR... PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Çarşamba, 29 Eylül 2010 15:57

Erzurum’da son yıllarda salon sporlarına ilgi artarken, bu spor dallarında en çok ilgi çeken spor branşlarından biri karate. Karatede faal sporcu sayısının 2 bin 500’e yaklaştığı belirtildi.

Erzurumlu gençlerin karate aşkı bitmek tükenmek bilmiyor.Gençlerin yanında yetişkinler ve bir çok bürokratta karateye ilgi sarmış durumda. Salon sporlarında en fazla lisanslı sporcu sayısı bakımından karate baş sırayı kimseye kaptırmazken, bu spor dalında faal lisanslı sporcu sayısının 2 bin 500’e yaklaştığı belirtildi. Karate sporunun büyük bir ilgi görmesi Karate Federasyonu Yetkililerinin yanı sıra Karate Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi’yi de oldukça mutlu ediyor.

İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Karate Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi, karate sporuna ilginin her geçen gün artığını ve her gün yeni bir öğrencinin lisans çıkartmak ve karate yapmak için müracaat ettiğini söyledi. Lisanslı karateci sayısının 2 bin 350’yi aştığını ve 2 bin 500’e doğru hızla ilerlediğini ifade eden Çelebi, “Erzurum, karatede bölgenin lideri, elde ettiğimiz başarılar ve yurt dışında kazandığımız madalyalar Erzurum’da karate sporuna ilgiyi bir hayli artırmıştır. Karate sporuna 7’den 70’e herkesin ilgi göstermesi bizleri hem mutlu ediyor. Hem de bizleri daha çok çalışmaya teşvik ediyor” dedi.

Karate Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi, Federasyonun Karatede bölge temsilcilikleri oluşturması nedeniyle bu sporun popüleritesinin artmasında en büyük etkenlerden biri olduğunu belirterek, savunma sporu olan karatenin bundan sonra da büyük ilgi çekmeye devam edeceğini söyledi.

Erzurumlu gençlerin karateye büyük ilgi duymasını takdirle karşıladıklarını ifade eden Çelebi, karate sporunda lisanslı sporcu sayısında sınır tanımadıklarını ve isteyen gençlerin karate sporuna başvurarak, bu spor dalında başarılı olabileceklerini ve kurslara katılan tüm sporculara en iyi şekilde yardımcı olacaklarını ifade etti.

Son Güncelleme: Pazartesi, 05 Aralık 2011 14:09
 
TwitterFacebook

Comments are now closed for this entry