Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
AVRUPA FATİHLERİNE ESMER JESTİ... PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Çarşamba, 23 Şubat 2011 14:22

Karatede ülkemize gümüş madalya kazandıran Kulübümüz Sporcularından Mustafa Sadık Akbulut ve bronz madalya kazandıran Rahmetullah Enes Kaya, dün Palandöken Kaymakamı Şenol Esmer tarafından Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi.

Karatede ülkemize gümüş madalya kazandıran Mustafa Sadık Akbulut ve bronz madalya kazandıran Rahmetullah Enes Kaya, dün Palandöken Kaymakamı Şenol Esmer tarafından Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi.

(Erzurum-GSİM) Geçtiğimiz hafta Sırbistan’ın Novi Sand şehrinde yapılan Avrupa Karate Şampiyonası’nda tatamiye çıkarak, Avrupa ikincisi olan Mustafa Sadık Akbulut ile üçüncü olan Rahmetullah Enes Kaya dün Palandöken Kaymakamı Şenol Esmer’i makamında ziyaret ettiler. Milli takım Antrenörü ve Karate 7. Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi ile Palandöken Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Köksal Kaçmaz ile Yakutiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Suat Yılmaz’ın da hazır bulunduğu ziyarette. Palandöken Kaymakamı Şenol Esmer, Avrupa Fatihi iki milli karateciyi tebrik ederek övgüler yağdırdı.  Kaymakam Esmer, Çelebispor’un sporcusu olan Kazım Karabekir Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Mustafa Sadık Akbulut ile Atatürk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencisi olan Rahmetullah Enes Kaya’nın hem Erzurum, hem de Türkiye adına büyük bir başarıya imza attıkları için gurur duyduklarını söyledi.

TÜRKİYE’Yİ AŞMAK ÖNEMLİ

Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazanan Mustafa Sadık Akbulut ve üçüncü olarak Türkiye’ye bronz madalya kazandıran Rahmetullah Enes Kaya’nın çok büyük bir olayı başardıklarını ve bundan sonra iki karateciden Avrupa şampiyonluğu beklediğinin altını çizen Kaymakam Esmer, “Sizin Türkiye’yi aşmanız önemli, Erzurum gibi kış sporları merkezinden çıkıp, farklı bir spor dalında Avrupa’da ülkemiz adına derece yapmanız bizi gururlandırıyor. Bu başarınızda önemli rol oynayan antrenörünüz Ahmet Çelebi’yi de tebrik ediyorum. Gerçekten Erzurum’da iyi bir karate alt yapısı kurmuş ve önemli bir potansiyel oluşturmuş” dedi.

Ziyarette Avrupa Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonasında Ümitlerde Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazanan Mustafa Sadık Akbulut ile Gençlerde Avrupa üçüncüsü olan Rahmetullah Enes Kaya’yı Cumhuriyet altını ile ödüllendiren Palandöken Kaymakamı Şenol Esmer, iki milli karateciye bundan sonraki müsabakalar için başarı dileğinde bulundu.

Son Güncelleme: Pazartesi, 05 Aralık 2011 14:09
 
TwitterFacebook

Yorumlar

 
# COMMENT_TITLE_R E AVRUPA FATİHLERİNE ESMER JESTİ...fatih yıldız 27-02-2011 22:34
tebrik ediyorum arkadaşlarımı başarıların devamını en yakın zaman da gelmesi ümidiyle .... :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
 
 
# COMMENT_TITLE_R E AVRUPA FATİHLERİNE ESMER JESTİ...ÖZLEM GÜZELTAN 24-03-2011 15:25
ENES ABİYİ VE SADIK ABİYİ TEBRİK EDİYORUM BAŞARILARININ DEVAMININ GELMESİ DİLEĞİYLE :P :P :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :oops:
 

Comments are now closed for this entry