Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
KİCK BOKSUN ŞAMPİYONU ERZURUM... PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Perşembe, 17 Mart 2011 14:07
 

İllerarası Palandöken Kurtuluş Kupası Kick Boks maçlarında takım halinde şampiyonluğu Erzurum kazandı. Federasyon Başkanı Salim Kıyıcı, “Erzurum sporda Türkiye’nin gururu oldu” dedi.

 

İller arası Palandöken Kurtuluş Kupası Kick Boks maçlarında takım halinde şampiyonluğu Erzurum kazandı. Federasyon Başkanı Salim Kıyıcı, “Erzurum sporda Türkiye’nin gururu oldu” dedi.

(Erzurum-GSİM)Erzurum’da hafta sonunda kick boks heyecanı yaşanırken, kick boksun kalbi iki gün boyuncu Yakutiye Spor Salonu’nda attı. İller arası  Palandöken Kick Boks Kurtuluş Kupası, müsabakaları Erzurum’da yapıldı. İki gün süren müsabakalar nefesleri kesti.  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı  Kick Boks  İl Temsilciliği tarafından düzenlenen ve Yakutiye Spor Salonu'nda yapılan  müsabakalara 13 ilden 126 sporcu katıldı.  Semi Contact, Full Contact ve Low Kick kategorilerinde gerçekleştirilen müsabakalara ilgi bir hayli yoğundu, ilk gün eleme müsabakaları yapılırken, dün de final karşılaşmaları gerçekleştirildi. 26 hakemin görev aldığı kick boks müsabakalarını çok sayıda spor sever izlerken, Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kıyıcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, Spor Şube Müdürü Hüdaverdi Uğur, Palandöken İlçe Müdürü Köksal Kaçmaz, Yakutiye İlçe Müdürü Suat Yılmaz, Karate Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi, Kick Boks İl Temsilcisi Metin Seyitoğlu ile çok sayıda davetli de tribünlerdeki yerini aldı.

ŞAMPİYONLUK KUPASI ERZURUM’UN

Oldukça çekişmeli geçen Kick Boks müsabakalarında, Şampiyonluğu Erzurum kazandı.  Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı,yaptığı konuşmada 2011 Üniversiade’a ev sahipliği yapan  kentte bulunmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek, kendilerine gösterilen sıcak ilgiden ötürü Erzurumlulara ve organizasyonu düzenlemede emeği geçen Gençlik  ve Spor İl Müdürlüğü ile  Kick Boks İl Temsilciliği camiasına teşekkür etti. Kayıcı, “Erzurum gerçekten bir spor şehri ve bu şehir  spor tesisleri ile tüm Türkiye’nin sporda gururu haline gelmiştir. Bu tesisleri ülkemize kazandıranlara teşekkür ediyoruz” dedi. Kayıcı, kick boks müsabakaları öncesi, Kick Boks İl Temsilcisi Metin Seyitoğlu'na plaket verdi. Seyitoğlu da Kayıcı'ya plaket verdi. Kupa maçlarını izlemek için kente gelen milli sporculara da Türkiye Kick Boks Federasyonu'nun armaları hediye edildi.

Gösteri maçlarının ardından başlayan müsabakalar nefesleri kesti. Palandöken İllerarası Kick Boks Kurtuluş Kupası müsabakalarında birinciliği takım halinde Erzurum kazanırken, Trabzon ikinci, Malatya ise üçüncü oldu. Dün yapılan final müsabakaları sonrası ilk üçü paylaşan takımlara kupa, dereceye giren sporculara madalya ve başarı belgesi verildi.

Son Güncelleme: Salı, 21 Haziran 2011 21:02
 
TwitterFacebook

Comments are now closed for this entry