Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
3' TE 3... PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Salı, 17 Mayıs 2011 11:52

Erzurumlu karateciler Rize’de yapılan Türkiye Kulüplerarası Karate Şampiyonası’nda bir tarih yazarak üç kupa ile Erzurum’a dönmeyi başardı.

Erzurumlu karateciler Rize’de yapılan Kulüplerarası Büyükler Türkiye Karate Şampiyonası’nda bir tarih yazarak üç kupa ile Erzurum’a dönmeyi başardı.

MÜSABAKALARDA ALINAN SONUÇLAR VE MADALYA İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

(Erzurum-GSİM) Cuma, cumartesi ve pazar günü Rize’de yapılan Kulüplerarası Büyükler Karate Şampiyonası’na Erzurum damga vurdu. Katada ikincilik kupası elde eden Çelebispor, kumitede de üçüncülük kupasının sahibi oldu. Gençlikspor Karate Takımı ise Kumetide üçüncülük kupası kazandı. Antrenör Ahmet Çelebi nezaretinde Rize’ye giden Erzurumlu karateciler bir tarih daha yazarak üç kupa ile Erzurum’a dönerken, şehirde büyük bir coşku yaşattı. Karate severler Çelebispor ve Gençlikspor’un Türkiye Karate Şampiyonası’ndan üç kupa ile dönmesinin mutluluğunu yaşarken, Çelebispor’un Katada takım halinde Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Müsabakalarında Türkiye’yi temsil edecek olmasının gururunu yaşadıklarını söylediler.

ÇELEBİSPOR ŞAMPİYON KULÜPLER KUPASINDA

Çelebispor Katada finale yükselerek Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Biletini erkenden aldı. Katada takım halinde ikinci olarak gümüş kupayı kazanan Turuncu-siyahlılar, Türkiye’yi geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Şampiyon Kulüpler Kupası Karate Müsabakalarında temsil etmeye hak kazanırken, bu yıl müsabakaların Ankara’da yapılacak olması nedeniyle rahat bir nefes aldı. Geçtiğimiz yıl hak ettiği halde maddi imkansızlıklar yüzünden Avrupa şampiyonasına gidemeyen ve bu sezon Karadayı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karadayı’nın sponsorluk desteğini arkasına alan Çelebispor karate takımı Rize’de yapılan Kulüplerarası Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda fırtına gibi esti.

Kata müsabakalarında ikinci olma başarısı gösteren Antrenör Ahmet Çelebi’nin öğrencileri, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Biletini cebine koydu. Avrupa Kupası vizesini alan Turuncu-siyahlı kulüp, haziran ayında Ankara’da yapılacak olan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda Türkiye’yi temsil edecek. Erzurum adına bir kez daha büyük bir başarıya imza attıkları için gururlu olduklarını belirten antrenör Ahmet Çelebi, üç kupa ile Erzurum’a dönmelerinin coşkusunu yaşadıklarını da sözlerine ekledi. 

Rize’de yapılan Kulüplerarası Türkiye Karate Şampiyonası’nda üçüncü olan Gençlikspor’da büyük bir sevinç yaşanıyor. Başarılı karateciler kazandıkları kupa ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti. 

(Erzurum-GSİM) Erzurum Gençliksporlu karatecilerin başarısı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde alkış topluyor. Karate Federasyonu tarafından Rize’de yapılan Kulüplerarası Türkiye Karate Şampiyonası’nda üçüncü olan ve Erzurum’a bronz kupa kazandıran Gençliksporlu karateciler dün Antrenör Ahmet Çelebi nezaretinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler. Aynı zamanda Karate 7. Bölge Temsilcisi olan Ahmet Çelebi ile GSİM’ye çıkarma yapan karateciler, kupayı Gençlik ve Spor İl Şube Müdürü Şinasi Polat ile Palandöken İlçe Müdürü Köksal Kaçmaz’a takdim ettiler. Karatecilerin başarısının takdire şayan olduğunu belirten Polat ve Kaçmaz, Antrenör Ahmet Çelebi ve talebelerini kutladı. Karate de üçüncülük kupasını Gençlikspor’un kazanmasının ve kupanın kendi müzelerine gelmesinden dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Gençlik ve Spor İl Şube Müdürü Şinasi Polat, “Bundan sonra karate takımımızdan birincilik kupası da bekliyoruz. Başarıdan dolayı Antrenör Ahmet Çelebi ve sporcularımızı kutluyoruz” dedi. 

Ziyarette hazır bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spordan Sorumlu Şube Müdürü Hüdaverdi Uğur’da karatecilerin başarısı ile övündüklerini belirterek, Gençlikspor’un faaliyet gösterdiği tüm branşlarda başarıyı hedeflediğini söyledi. Uğur “Ahmet hocayı ve tüm karatecilerini tebrik ediyoruz” dedi.

Son Güncelleme: Pazar, 29 Ocak 2012 13:07
 
TwitterFacebook

Yorumlar

 
# bir film daha...Kemal Kaya 18-05-2011 18:26
evet film gibi başlamıştı bu hikaye ve heyecanla da devam ediyor. Hedef oscar olsun tüm sporculara hayırlı olsun. Tebrik ederm.
Ahmet hocama saygılarımla.
 
 
# tebriklerözlem güzeltan 19-05-2011 19:26
:confused: bütün sporcuları tebrik eder kulübümüzü ayrıca tebrik ederim :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :-) :-) :-) :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :P :P :P :P :P
 
 
# TEBRİK EDERİMmustafa ESER 21-05-2011 18:47
ÇOCUKLAR KOCELİ SIRBİSTAN DAN SONRA BAŞARILARINIZA RİZEDE DEVAM ETTİRMENİZ TARİHİNDE İLK KEZ 3 AYRI TAKIMLA ERZURUMU AVRUPA ŞANPIYNOSINDA TEMSİL EDEBİLMENİN GURURUNU YAŞATMANIZDAN DOLAYIBİR KEZ DAHA BAŞTA HOCANIZ AHMET ÇELEBİYİ ONUN NEZLİNDE SİZLERİTEBRİK EDİYOR AYRI AYRI GÖZLERİNİZDEN ÖPÜYOM. M.ESER
 
 
# Kumpanya Devam Ediyor :))Köksal TAŞ 08-06-2011 15:21
Çelebispor olarak şampiyonalarda artık ambargo koymuş durumdasınız, gelenek devam ediyor bu kampanya çok tuttu arkadaşlar size ve kulübünüzede hayırlı kazançlar sağlayacaktır muhakkak. Başta Ahmet Hocama ve müsabakalarda emeği geçen tüm sporcu kardeşlerime sonsuz saygı ve sevgilerimle başarılarınızın devamını diliyorum. Artık Bir Dünya derecesi şart oldu sizlere bunuda başaracağınıza yürekten inanıyorum. Saygı ve sevgilerimle.
 

Comments are now closed for this entry