Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
KARATE'DE AVRUPA İKİNCİSİYİZ... PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Pazartesi, 06 Haziran 2011 17:34

Erzurum karatesi tarihte bir ilke daha imza attı. Gençlikspor, Genç Erkek Kumite takımı, Avrupa ikincisi olarak gümüş kupa kazandı.

Erzurum karatesi tarihte bir ilke daha imza attı. Gençlikspor, Genç Erkek Kumite takımı, Avrupa ikincisi olarak gümüş kupa kazandı.

(Erzurum-GSİM) Kulüplerarası Avrupa Karate Şampiyonası Ankara’da yapıldı. Şampiyonada Gençlikspor Genç Erkek Kumite Takımı, büyük bir başarıya imza atarak, Avrupa ikincisi oldu ve Türkiye ile Erzurum’a tarihi bir zafer yaşattı. Antrenör Ahmet Çelebi nezaretinde Ankara’ya giden ve başarılı müsabakalara imza atan Erzurum Gençlikspor Genç Erkek Kumite takımı, Avrupa ikincisi olarak gümüş kupa kazanırken, sergilediği başarılı performansla karate severleri ve tüm sporseverleri kendisine hayran bıraktı. Büyük çekişme içerisinde geçen müsabakalar sonrasında kumite dalında İstanbul Büyükşehir Belediyespor takım halinde Avrupa Şampiyon’u olurken, ikinciliği Erzurum Gençlikspor kazandı. Şampiyonada Genç Erkeklerde İspanya üçüncülüğü elde ederken, Estonya dördüncü sırada yer aldı.

TARİHİ ZAFER

Erzurum’un karate tarihinde önemli bir başarıya imza atarak genç erkekler kumite müsabakalarında takım halinde Avrupa ikincisi olma başarısı gösteren Gençlikspor’un elde ettiği büyük başarı şehirde büyük bir sevinç yaşattı. Gençlik ve Sor İl Müdürü Fatih Çintimar, Gençlikspor Genç Erkek Karate takımının bir tarih yazdığını ve aldığı Avrupa ikinciliği derecesinin küçümsenecek bir başarı olmadığını söyledi. Çintimar, büyük başarıdan dolayı Antrenör Ahmet Çelebi'yi telefonla arayarak kendisini ve sporcularını kutladı.

Gençlikspor Kulübü Başkanı Memduh Ceyhan ise “Sporcularımızla gurur duyuyoruz,Kulübümüzün tarihinde takım olarak aldığı en büyük başarıdır.Sporcularımız ilimiz ve ülkemiz adına çok önemli bir görevi başarı ile yerine getirmişlerdir” dedi.

Karate Antrenörü Ahmet Çelebi, çok iyi bir hazırlık sürecimizin olduğunu ve bu büyük zafere çok çalışarak ulaştıklarının altını çizerken, Avrupa Şampiyonluğu’nu kıl payı kaçırdıklarını söyledi. Çelebi, “Sporcularımızla gurur duyuyoruz. Avrupa arenasında kumite de takım halinde ikinci olmamız, çok büyük bir başarıdır.Kasım ayında yapılacak olan Dünya şampiyonasında ülkemizi temsil etme hakkına sahibiz. Artık bundan sonra şampiyonluğu yakalamak için çalışacağız” dedi.

ZAFER’E FARK ATARAK ULAŞTI

Erzurum karatesine ve Gençlikspor’a tarihinde ilk kez büyük bir başarıyı getiren Gençlikspor Genç Erkek Karate takımı, zafere fark atarak ulaştı. Karşısına çıkan rakibi deviren Erzurumlu karateciler, ilk maçta Makedonya’yı 3-0 mağlup etti. Ardından Estonya ile karşılaşan Milli karateciler Estonya’yı da 3-0’la geçti. İspanyayı’da 3-0’lık sonuçla dize getiren Erzurum, tatamiye çıktığı dördüncü maçta İstanbul Yazıcıspor’u 4-1 mağlup ederek adını finale yazdırdı. Beşinci ve final maçında İstanbul Büyükşehir Belediyespor’la karşı karşıya gelen Gençlikspor, rakibine şanssız bir şekilde 3-2 mağlup oldu ve gümüş kupada kaldı. Gençlikspor’un Avrupa ikincisi olması karate camiasında, ve tüm Erzurum’da da büyük bir coşku yaşattı.

Son Güncelleme: Perşembe, 10 Mayıs 2012 13:06
 
TwitterFacebook

Yorumlar

 
# tebrikcihat 07-06-2011 19:52
Erzurum yakın bir tarihe kadar spor da başarıdan bayağı uzaktı.Şimdi öylemi sporcularımız müsabakalara giderken ilk üç garantide birincilik olursa daha iyi olur diye düşünüyor ve öyle bekliyoruz.Özel likle karetede sayın Ahmet Çelebi'nin yoğun gayretleriyle Erzurumlu genç kareteciler bizleri madalyadan yana doyurmaya başladılar öyleki avrupa dan bile çok başarılı sonuçlar alarak bizleri mutlu ediyolar. Karetecileri bu başarılarından dolayı kutlar başarılarının devamını dilerim.AYRICA sporcularımızın maçlara hazırlanmasında emeği geçen gençlik spor il müdürü sayın Fatih Çintımar a vede özellikle ismini gazetelerden duyduğum sayın karadayı yönetim kurulu başkanına spora katkılarından dolayı Erzurumlular adına teşekkür ederim. Böylesi destek oldukca bizdede bu hoca ve azimli kareteciler olduğu müddetçe başarının hep geleceğini düşünüyorum.
 
 
# COMMENT_TITLE_R E KARATE'DE AVRUPA İKİNCİSİYİZ...Büşra ŞAHİN 08-06-2011 09:27
Karate branşında Erzurum'a yaşattığın başarılardan ve gururdan dolayı çok teşekkürler Ahmet abi sana minnettarız. Allah bahtını açık etsin, başarılarının devamını dilerim.......
 
 
# BÜYÜK ONURKemal KAYA 08-06-2011 12:50
Yıllar önce verilmiş bir söz vardı. Bu başarıları daha önce yapan çıkmadı Erzurumdan ama biz başaracaz diye. Görüyorum ki o verilen söz yerine getirilmiş. Eminim ki daha büyük zaferlerde kazanacaktır arkadaşlarım. Ahmet hocamın sayesinde başarıya giden bu büyük ve onurlu yolda bizimde adımız yazıldı. Çok teşekkür ederim başta Ahmet hocam olmak üzere emeği gecen tüm arkadaşlarıma.. . Asıl hedef Dünya Şampıyonlukları ki oda cok yakında olacak inşallah :-)
 
 
# COMMENT_TITLE_R E KARATE'DE AVRUPA İKİNCİSİYİZ...mustafa ESER 09-06-2011 12:41
Sizin yanınızda olmayı canı gönülden istediğim halde bazı sebeplerden dolayı gelemediğim Avrupa Şampiyonasında kalbim sizlerle birlikteydi.Eld e ettiğiniz başarılardan dolayı tüm Takımı kutluyor, hepinizi ayrı ayrı gözlerinizden öpüyorum.Başarı larınız daim olmasını ve daha büyük başarılara imza atmanızı bekliyorum.İnşa llah bir daha ki turnuvada bu sevinci birlikte yaşarız
 

Comments are now closed for this entry