Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
SAKARYA'DAN 9 MADALYA... PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Salı, 26 Temmuz 2011 16:02

1.Uluslararası Sakarya Open Karate Turnuvası 19 ülkeden 1200 sporcunun katılımı ile gerçekleşti. Erzurumlu karateciler iki altın, bir gümüş altı da bronz madalya alarak Erzurum’a döndü. Şampiyonada Erzurum’u Gençlikspor ve Çelebisporlu karateciler temsil etti.

 

1.Uluslararası Sakarya Open Karate Turnuvası 19 ülkeden 1200 sporcunun katılımı ile gerçekleşti. Erzurumlu karateciler iki altın, bir gümüş altı da bronz madalya alarak Erzurum’a döndü. Şampiyonada Erzurum’u Gençlikspor ve Çelebisporlu karateciler temsil etti.

 

Müsabaka Genel Sonuçları İçin Tıklayınız...

 

Resimleri Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız...

 

(Erzurum-SİM) Sakarya’da yapılan 1. Uluslararası Open Karate Turnuvası’na Erzurumlu karateciler damgasını vurdu. Antrenör Ahmet Çelebi yönetiminde Sakarya’ya giden Gençlikspor ve Çelebisporlu karateciler birbirinden başarılı müsabakalar çıkartarak, Erzurum’a toplam 9 madalya ile döndü. Antrenör Ahmet Çelebi nezaretinde başarıdan başarıya koşan ve 19 ülkeden bin 200 sporcunun katıldığı müsabakalarda fırtına gibi esen karateciler yine göğsümüzü kabartacak dereceler alarak Erzurum’a dönmeyi başardılar. Hafta sonunda Sakarya’da yapılan ve iki gün süren 1. Uluslararası Open Karate Turnuvasında Erzurumlu sporculardan Gizem Deniz Kumitede kilosunda birinci olarak altın madalyanın sahibi olurken, Selim Topaloğlu da erkeklerde birinci olarak altın madalyanın sabihi oldu. Necati Pınarbaşı ise kumitede ikinci olarak gümüş madalya elde etti. Erzurum’dan ayrıca Fatih Yıldız, Sabri Eren Açıcı, Turap Doğan, Ögeday Kızıltaş ve Bilal Bayram gibi sporcularda bronz madalya kazandı. Kumitede altın madalya kazanan Gizem Deniz katada ise üçüncü olarak bronz madalya aldı.

 

ÇELEBİ: ERZURUM’A MUTLU DÖNDÜK

Karate 7. Bölge Temsilcisi ve Spor İl Müdürlüğü Karate Antrenörü Ahmet Çelebi, 19 ülkeden bin iki yüz sporcunun katıldığı turnuvada iki altın, bir gümüş ve iki bronz madalya olmak üzere toplam 9 madalya kazanarak Erzurum’a döndükleri için mutlu olduğunu belirterek, “İlimiz ve ülkemiz karatesi adına elde ettiğimiz başarılı dereceler bizleri çok sevindirdi. Bu onur verici tablo karşısında oldukça mutlu olduk. Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Sporcularımızı da aldıkları derecelerden dolayı kutluyorum” dedi.

Sakarya’nın ev sahipliği yaptığı Uluslararası Open Karate Turnuvası’nın tertip komitesi ve organizasyon ekibine de övgüler yağdıran Çelebi, “Organizasyon komitesi iyi bir ev sahipliği yaptı. Kendilerine teşekür ediyor ve kutluyorum” diye konuştu.

Karatecilerin büyük başarısı Çelebispor Kulübü’nün sponsoru olan İşadamı ve Karadayı Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karadayı’yı da oldukça gururlandırdı. Sporcuların Sakarya’da elde ettiği başarının sponsor olarak kendisini onurlandırdığını belirten Karadayı, “Karatecilerimiz ve Antrenörümüz Ahmet Çelebi ile gurur duyuyoruz, tüm karatecileri tebrik ediyorum” diye konuştu.

Gençlikspor Kulübü Başkanı Memduh Ceyhan, Sakarya’da büyük başarıya imza atan karateciler ile antrenör Ahmet Çelebi’yi kutlayarak, “Karatecilerimiz yine yüzümüzü güldürerek, göğsümüzü kabarttılar kendilerini tebrik ediyorum. Sporcularımıza bundan önce olduğu gibi bundan sonrada destek vermeye devam edeceğiz” dedi

 

Çelebispor Kulübü’nün genç başkanı Resul Çelebi’de elde edilen zaferin küçümsenecek bir başarı olmadığını belirterek, “Sporcularımız Sakarya’da gerçekten çok güzel başarılar elde ettiler. Bin 200 dolayında sporcunun yarıştığı ve 19 ülkenin katıldığı bir şampiyonada dokuz madalya kazanmak bizim için çok büyük bir moral olmuştur. Bu dereceler Erzurum ve Türk Karate Camiasına hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: Pazar, 11 Mart 2012 15:59
 
TwitterFacebook

Yorumlar

 
# tebrikCİHAT DENİZ 26-07-2011 18:01
sakaryada yapılan uluslararası open karate turnuvasında başarılı olan tüm sporcularımızı ve onların başarısında emeği gerçekten inkar edilemeyecek olan Ahmet Çelebi'yi tebrik ederim. müsabakaları internetten takip ederken dikkatimi çeken sakaryanın başta belediye olmak üzere en az 7-8 sponsoru vardı tektek isimlerde yazılıydı oysa biz bana göre sakaryadan çok daha başarılıyız karatede ama ne hikmetse sadece bu gençlerin tişörtlerinde karadayı reklamı vardı yokmu bu şehirde bu gençlere sahip çıkacak zenginlerimiz, yazık bu şehre yazık, sadece şunu belirtmek isterim helal olsun karadayı firmasının güzide sahibine tek başına bile bu şehre yetersiniz tekrar tüm sporcu ve antrenörlerimiz i kutlarım...
 
 
# tebrikSİNEM 26-07-2011 19:58
başarılı olan sporcu kardeşlerimi ve sporcularımızın bu seviyelere gelmesini saglayan,bu ugurda emekler veren AHMET HOCAMIZI gönülden kutlar ve başarılarının devamını dilerimm
 
 
# tebrikselim 27-07-2011 10:02
sakaryada yapılan uluslararası open turnuvasında dereceye giren arkadaşlarımızı tebrik eder ve bizlere büyük emeği olan sayın ahmet hocamıza çoooook teşekkür ederim.
 
 
# tebrikgizem 28-07-2011 17:02
sakaryada yapılan turnuvada dereceye giren ve derece yapmak için çok çaba gösteren arkadaşlarımızı tebrik ederim aynı zamanda bizleri çalıştıran tüm hocalarıma teşekkür ederim
 
 
# tebrikzeynep 31-07-2011 14:45
sporcu arkadaşlarım için emeği geçen abilerime ve ahmet hocama teşekkür ederim dereceye giren arkadaşlarımıda canı gönülden tebrik ederim :-)
 
 
# COMMENT_TITLE_R E SAKARYA'DAN 9 MADALYA...mehmet emin 02-08-2011 15:47
turnuvada mücaadele eden ve dereceye giren kardeşlerimi kutlarım.Bu başarılarda büyük emeği olan SENSEİ AHMET ÇELEBİ'yi tebrik eder, saygılar sunarım...
 

Comments are now closed for this entry