Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
KARATE MİLLİ TAKIMI DÜNYA İKİNCİSİ OLDU PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Salı, 18 Ekim 2011 15:51

Dünya Ümitler, Gençler ve 21 Yaşaltı Şampiyonası’nda altısı altın toplam 12 madalya kazanarak büyük başarı yakalayan milli karateciler yurda döndü. Malezya’nın Melaka kentinde yapılan ve 82 ülkenin katıldığı organizasyonda genel sıralamada Mısır’ın ardından ikinci olan kafile İstanbul Atatürk Havalimanı’nda coşkulu bir törenle karşılandı. Karşılamaya sporcuların aileleri, karate camiasından yetkililerin yanısıra Bahçelievler Belediye Spor Kulübü karatecileri de katıldı. Kafilede yer alan yönetici, antrenör ve sporculara çiçek takdim edildi. Şampiyonada madalya alan sporcular ve antrenörler toplu olarak objektiflere poz verdiler.

Başarıda büyük pay sahibi olan milli takım  antrenörü  Ahmet Çelebi ve milli sporcumuz Necati Pınarbaşı da Erzuruma döndü.

DELİHASAN: AYRICALIK YAPILIYOR

 

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, karşılamada spor teşkilatından hiç kimsenin bulunmamasının camiayı üzdüğünü söyledi. Malezya’da Türkiye’yi başarıyla temsil ettiklerini belirten Delihasan “82 ülkenin katıldığı bir dünya şampiyonasında tam 11 final yaptık ve altı kez İstiklal Marşı’mızı çaldırdık. Hakemlerimiz katıldıkları kursları başarıyla bitirerek önemli bir eşiği aştı. Dünya Karate Federasyonu toplantılarında Türk heyeti olarak ağırlığımızı koyarak istediğimiz kararları aldırdık. Ama tüm bunları yaparken yalnız kalmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Böyle bir başarı sonrası en azından bir tebrik telefonu almak, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden bir yetkilinin bizi karşılamasını beklerdik. Karate camiası olarak üvey evlat muamelesi görmek istemiyoruz” diye konuştu.

 

Son Güncelleme: Pazar, 11 Mart 2012 15:59
 
TwitterFacebook

Yorumlar

 
# MİLLİ MARŞIMIZI DUYURMA ONURUNU YAŞATTIĞINIZ İÇİN NAGEHAN TOSUN 02-11-2011 21:48
:-?: merhabalar;
herşeyden önce erzuruma büyük katkısı olan spor merkezinizi canı gönülden kutluyorum. sayfanıza göz attığımda bu yazıyla karşılaştım ve yazının içerisinde geçen "82 ülkenin katıldığı bir dünya şampiyonasında tam 11 final yaptık ve altı kez İstiklal Marşı’mız ı çaldırdık." cümlesi tam anlamıyla bu ülke için yapılanların önemini belirtir. milli marşımızı duyuran tüm sporcularımızı tebrik ediyorum . ve gerek karşılamaya gelmeyen gerekse bunu göz ardı eden büyüklerimizide duyarlılığa davet ediyorum.en azında ülkemizin adına yapılan işlerde biraz daha DUYARLI OLMALIYIZ .kolaylıklar diliyorum.
 

Comments are now closed for this entry