Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
KARATE KUŞAK SINAVI ve EĞİTİM SEMİNERİ... PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Salı, 25 Ekim 2011 09:01

Karate Kuşak Terfi Sınavı ve Eğitim Semineri hafta sonu yapıldı. Sınav öncesi 400 dolayında karateciye toplu olarak seminer verildi.

Karate Kuşak Terfi Sınavları hafta sonu yapıldı. Sınav öncesi 400 dolayında karateciye toplu olarak seminer verildi. Karate 7. Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi yönetiminde yapılan seminer ve  kuşak sınavları öncesinde şehitler için saygı duruşu yapıldı ve Türk Bayrakları açıldı.

      Karate Federasyonu Faaliyet programında yer alan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğini yaptığı Karate Kuşak Terfi Sınavları hafta sonunda Yakutiye Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Karate 7. Bölge Temsilcisi AHMET ÇELEBİ yönetiminde Pazar günü yapılan Kuşak Terfi Sınavları büyük bir ilgi gördü. Öğrencilerin aileleri ve karate severler sabahın erken saatlerinde Yakutiye Spor Salonu’na akın ederek karatecilerin gösterisini ve kuşak terfi sınavlarını izledi. Kuşak Terfi Sınavları öncesinde karateciler Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde şehit olan askerler için saygı duruşu yaparak, Türk Bayrağı ile Kata gösterisi yaptı.Yaklaşık 400 sporcuyla Şehitler Ölmez yazarak tepkilerini dile getiren karatecilere, Tribünleri dolduran davetliler ve seyirciler alkışlarla sporcuları desteklediler.

BİR ÜST KEMERE ÇIKMAK İÇİN YARIŞTILAR

Ahmet Çelebi, kuşak terfi sınavlarına ilginin bir hayli fazla olmasından duyduğu mutluluğu dile getirirken, velilerin ve karate severlerin salonun tribünlerini doldurmasını da muhteşem bir tablo olarak değerlendirdi.

Çelebi, sınav öncesi yaptığı açıklamada karate sporunun bir dövüş sporu olarak görülmemesi gerektiğini savunarak, öğrencilerden önce derslerinde başarılı olmalarını istedi. Karate camiası olarak eğitime öncelik verdiklerinin altını çizen Çelebi, “Siz öncelikle derslerinizde başarılı olacaksınız, derslerinizin yanı sıra sporda da başarılı olmanızı istiyoruz‘’dedi.

Çelebi, karatecilerin kuşak terfi sınavlarına büyük bir ilgi göstermesinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karate sporu doğuştan itibaren bir olgunlaşmayı felsefe edinmiştir. Beyaz, Sarı, Turuncu, Yeşil, Mavi, Kahverengi ve Siyah kuşaklar bu olgunluğa ulaşma renkleridir. Son renk olan siyah kuşakta ise olgunluğun zirveye ulaştığı dönemdir. Erzurum’da en fazla lisanslı sporcuya sahip olan karate sporunda artık, her kategoride Milli takıma sporcular veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz, Erzurum da karatenin alt yapısı sağlam temeller üzerine kuruldu. İnanıyorum ki, bundan sonra Avrupa ve Dünya karate tatamilerinde daha başarılı sonuçlara imza atacak sporcular yetiştireceğiz.”

Son Güncelleme: Pazar, 11 Mart 2012 15:59
 
TwitterFacebook

Yorumlar

 
# COMMENT_TITLE_R E KARATE KUŞAK SINAVI ve EĞİTİM SEMİNERİ...muhammed ikbal 26-10-2011 15:23
:wink: ne güzel gündü :wink: :shock: gösteri mükemmeldi :shock:
 
 
# COMMENT_TITLE_R E KARATE KUŞAK SINAVI ve EĞİTİM SEMİNERİ...özlem güzeltan 29-10-2011 19:07
:D :D bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum herkese kuşakları hayırlı olsun nice kuşak sınavlarına :D :D
 
 
# COMMENT_TITLE_R E KARATE KUŞAK SINAVI ve EĞİTİM SEMİNERİ...Yasin TOPUZ 30-10-2011 09:24
sarı kuşağı yeni aldım.Müsabık gruba seçildim çok mutluyum.Bahadı r hocayı seviyorum ve çok teşekkür ediyorum :D
 

Comments are now closed for this entry