Bu icerigi gorebilmeniz icin Flash Player yuklu olmasi gerekiyor...
UÇAN KARATECİLER PDF Yazdır e-Posta
TwitterFacebook
Pazartesi, 13 Şubat 2012 18:27

Karate Federasyonu faailet programında yer alan ve Erzurum'da düzenlenen, 4'üncü kademe başantrenörlük kursuna katılan karate antrenörleri nefes kesen bir gösteri yaptı. Karlı zeminde kar yağışı altında yapılan gösteride karate antrenörleri şov yaptı.

 

Karate Federasyonu faailet programında yer alan ve Erzurum'da düzenlenen, 4'üncü kademe başantrenörlük kursuna katılan karate antrenörleri nefes kesen bir gösteri yaptı. Karlı zeminde kar yağışı altında yapılan gösteride karate antrenörleri şov yaptı.

(Erzurum-GHSİM) Erzurum’da düzenlenen, 4’üncü kademe başantrenörlük kursu tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye Karate Fedarasyonu faaliyet porogramında yer alan ve Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Palandöken Kayak Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Türkiye’nin 11 Karate antrenörünün başantrenör olabilmek için kar yağışı altında gösteri yapıldı. Başantrenörlük kursuna katılan karateciler, Palandöken’in karlı doruklarında nefes kesen bir gösteri yaptı. Erdoğan Bayram ve M. Ali Cora yönetiminde bir ay süreli teorik dersi tamamlayan 11 milli karetecinin kar üzerinde yaptığı gösteri parmak ısırttı.
Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Kayakevi’nde 27 Ocak-17 Şubat tarihleri arasında düzenlenen ’4’üncü Kademe Başantrenörlük’ kursuna Türkiye’nin çeşitli illerinden 11 milli kareteci katılıyor. Kursta Karate 7. Bölge Sorumlusu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Karate Antrenörü Ahmet Çelebi de katılıyor.
karateocakantrenor (1).JPG

UÇAN ADAMLAR NEFES KESTİ
Teorik dersleri tamamlayıp, üst düzey teknik ve taktik derslerine başladıklarını belirten Türkiye Karate Federasyonu Danışma Kurulu üyesi ve kurs eğitmeni Erdoğan Bayram, "Federasyon tarafından düzenlenen kursa Türk karatesinin duayenleri diyebileceğimiz 11 antrenör katılıyor. Erzurum denildiği zaman akla Palandöken ve kar geliyor. Erzurum’da 2500’ün üzerinde lisanslı karateci var. Türkiye şampiyonları, Avrupa ve dünya dereceleri çıkaran bir il.
Kar ve karate Erzurum’un simgesi haline gelecek. İlk kez kar üzerinde karate yaparak dengemizi korumaya çalıştık" dedi.
2008 yılında Japonya’da dünya şampiyonu olan Okay Arpa’nın Palandöken’de kar üstünde yaptığı gösteri beğeni topladı. 17 yıldır karate yaptığını söyleyen Okay Arpa, "Milil takıma 1995 yılında seçildim. 84 kiloda derecelerim var. Beden eğitimi öğretmenliği yapıyorum. Kurs için Erzurum’a geldik. Karda karete yapmak ilk başlarda zor geliyordu. Kayan bir zemin üzerinde karete yapmak çok zor ama bizler üst düzey kareteciler olarak hocalarımızında yardımı ile onunda üstesinden geldik" diye konuştu. Karatenin dengeye dayalı bir spor olduğunu belirten Karate Federasyonu Yedinci Bölge Temsilcisi ve Erzurum Gençlik Hizmetleri İl Müdürü karate antrenörü Ahmet Çelebi, "Türkiye’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışına meydan okuduk. Bu sporu karda yaparak kaygan zeminde dengemizi korumaya çalıştık. Zorlandık ama başardık. Gösterimizi kayakçılar ilgiyle izledi" dedi.
karateocakantrenor (2).JPG

Karetecilerin Palandöken’deki gösterisini nefeslerini tutarak izleyenler ise sporculara ’Palandöken’in Kartalları’ adını verdi. Kayak severler gösteri için, "Muhteşem" ifadesini kullandı.
Karate Antrenörleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar ile tüm personele ilgilerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.
karateocakantrenor (3).JPG
Son Güncelleme: Perşembe, 10 Mayıs 2012 13:06
 
TwitterFacebook

Comments are now closed for this entry